Sil Baştan

Geceye inat uyumamak gerekirmiş, sonunu bildiğin bir  güne daha uyanmamak için .Gece saklarmış kötüyü, yanlışı…Uyumamalıymışsın seni de saklasın diye siyah simsiyah eteğinin altında, saklayıp götürsün seni buralardan diye. Uyumamalıymışsın yani. Bir kötü rüyayla daha uyanmamak için. Asıl kötünün kendin olduğunu bildiğini söylememek için kimseye. Uyanmalıymışsın kendine inat takılmalıymışsın gecenin peşine .Bir hayal daha kurmadan kaçmalıymışsın bu şehirden. Başkaları senin hayallerini senin önünde yaşamasınlar diye kaçmalıymışsın. İyi bildiklerinin seni arkandan vurduklarını görmekten korkup daha da hızlanmalıymışsın. Kaçmalıymışsın sonun da durup ta arkana baktığında kaçtığının kendin olduğunu anlayıp ,pişman olmalıymışsın. Geceye inat uyumamalıymışsın yani, seni en olmadık zamanda arkandan vurmasın diye. Sil baştan başlamak gerekirmiş bazen, elini vicdanına koyup yaşamalıymışsın geri kalan hayatında. Korktuğunu belli etmeden yaşamalı, ama yine de korkmalıymışsın. Sevdiklerini arkana alıp öyle devam etmeliymişsin yola. Biraz da başkaları için yaşamayı öğrenmeliymişsin yani. Gözlerini kapatıp kalbini dinlemeli ama yine de aklınla hareket etmeliymişsin .

Rüyalara aldanmayıp yaşamalıymışsın ya da rüya gördüğünde uyanacağını bilmeden dalmalıymışsın içine .Öleceğini bile bile yaşamayı bırakıp yaşatmayı göze almalıymışsın. Bencil olmayı unutup devam etmeliymişsin sevdiklerinle yola ta ki yolun sonunda onların mutlu olduğuna karar verene kadar. Bencil olmayı bırakıp sil baştan başlamak gerekirmiş bazen. Rüya görmek güzelmiş, içine dalıp kendini hissettiğin yerde bulmak. Bulutların arasında gezip güneşle sohbet etmek. Güzelmiş hayallerinin karşına dikilmesi ta ki uyanıp hayal kırıklığı yaşayana dek. Yine de güzelmiş hayal kurmak en acısız yanıymış yaşamanın. Kırmızı başlıklı kıza inat sen başrol oynamalıymışsın ya da prensle sen dans etmeliymişsin.Kendini dünyanın öbür ucunda çay içerken gördüğünde bile ısrarla fazlasını isteyebilmek kadar güzelmiş hayal kurmak. Hayatın en acısız yanıymış yani. Tek kötü yanı gerçek dünyaya dönmenin her an gerçekleşebileceğiymiş. Yine de güzel şeydir hayal kurmak. Dışardaki sesleri unutup içindeki fırtınayı dinlemek. Dışardaki gürültüyü dinlemekten de güzel şeydir hayal kurmak.

Hayat birden değişir mi? İnsan dünü bu kadar çabuk unutur mu yada başka bir deyişle hayat insanın önüne yeni bir hayat sunar mı ? Ne çok soru oluyor insan düşününce. Bilmiyorum kendimi bile bilmiyorum. Umutlar yeşeriyor. Mutluluk geldi buralara. Yüzüme tebessüm .Korku mu o da ne? Güneş benim için doğmuş bugün. Bak nasıl da sevgiyle ışık saçıyor. Mutlu etmeyi çok iyi biliyor insanları. Acaba bende mutlu edebilir miyim birilerini?  Sever mi beni sevdiğim ? Yıldızlar bugün benim için parlar mı ? Dünya benim için döner misin bugün ? Gölgem bugünde korur musun arkamdan usulca takip ederken beni ve ben her zaman ki gibi sevebilir miyim insanları sensiz, o eski masumluk ve saflıkta..

Bir Cevap Yazın