PARÇA PARÇA

UMUTLA BAŞLADIĞIN YA DA UMUDUNU BIRAKTIĞIN YOLLAR VARDIR HAYATTA. ÖNEMLİ OLAN YOLA ÇIKMA CESARETİNİ GÖSTEREBİLMEKTİR DERLER. OYSA NE CESURUM NE DE CESARETİMİ İNSANLARA GÖSTERMEK ZORUNDA HİSSEDİYORUM KENDİMİ. SAYA-SÖVE YAŞAMAK İSTİYORUM. EDEBİYATA İNAT TÜM EDEPSİZLİĞİMLE YAZMAK, KARALAMAK, OKUMAK İSTİYORUM. DİLİME VURULAN MÜHRE İNAT KURALLARI ÇİĞNEYE ÇİĞNEYE KONUŞMAK, SÖYLEMEK, DİLLENDİRMEK İSTİYORUM. BEN BURADAYIM DEMENİN YOLLARINI BULMAK İSTİYORUM. KİMİN EZBERLETTİĞİ HAYATI KUSURSUZCA YAŞADIĞIMIZI BULMAK VE ONUN SENARYOSUNA DUR ARTIK DEMEK İSTİYORUM. BENİM DE KALEMLERİM, KAĞITLARIM VE BU HAYAT BENİM DEME GÜCÜM OLDUĞUNU HERKES BİLSİN İSTİYORUM. OYNATTIĞINIZ KUKLALARIN İPİ SİZİN ELİNİZDE OLABİLİR AMA BİZİM DE MAKASLARIMIZ VAR DEMEK İÇİN AVAZIM ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRIYORUM. HER GÜN DUYDUKLARIMA ÜZÜLMENİN DIŞINDA YENİLERİNE ENGEL OLABİLMEK VE BİR OCAĞIN DAHA SÖNMESİNE GÖZ YUMMAMAK İSTİYORUM. BİR ÇOCUĞUN BABASINI, HAYALLERİNİ, GELECEĞİNİ BİR SABAH İPİN UCUNDA SALLANARAK GÖRMESİNE TAHAMMÜL EDEMİYORUM. BİLDİKLERİMİZ VE BİLMEDİKLERİMİZLE HERKESİN HAYATINA DOKUNAN ACIYI HAYATLARDAN SÖKÜP ATMAK İÇİN HER ELİ SIKI SIKI TUTMAK VE BERABER OLABİLMEK İÇİN DİRETİYORUM. NİYE Mİ ?

UYKU ÖNCESİNDE GİTTİĞİM HAYAL ALEMİNİ, GELECEĞE DAİR UMUTLARIMI , KOŞTURDUĞUM ARKADAŞLARIMI, EN ÖNEMLİSİ DE KIZAN AMA KIYAMAYIP ŞEKER VEREN KOMŞU TEYZEYİ ÇALMIŞLAR.

PEKİ BÜTÜN BUNLAR OLURKEN NEREDEYDİK ?

. . .

. . .

. . .

. . .

KÖK SALDIM BU TOPRAKLARA BEN. KAÇ YÜZYILDIR BURADAYIM? KAÇ İNSAN GÖRDÜM? KAÇ KALP KIRILDI ÖNÜMDE? KAÇ ÇOCUK BABASI VE ANNESİYLE GÖLGEMDE OTURDU? KAÇ SEVGİLİ AŞKLARINI KAZIDI KABUĞUMA SONSUZ OLSUN DİYE? BEN DE DUYGULARIMI MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ANLATTIM ONLARA. HER SONBAHAR DA AYRILAN SEVGİLİLERİN BEDENİMDEKİ YARASI ACIDI VE YAPRAK DÖKTÜM. HER KIŞ ANNE BABASINI KAYBEDEN ÇOCUKLAR, ÇOCUKLARINI KAYBEDEN ANNE BABALARIN ACISINA ORTAK OLABİLMEK İÇİN ÇIRILÇIPLAK BEKLEDİM YAĞMURUN ALTINDA. HER İLKBAHAR DA YENİ UMUTLAR YEŞERTTİM DALLARIMDA. VE BEN HER YAZ YEPYENİ HAYATLARI BEKLEDİM. CIVILTILI KUŞLARIN ŞARKISIYLA HAYALLER KURSUN DİYE İNSANLAR GÖLGEMİ SERDİM ÖNLERİNE . UZUN ZAMAN OLDU BEKLİYORUM.

SAHİ NEREDE BU İNSANLAR?

. . .

. . .

. . .

BEN TAM OLARAK DURDUĞUM YERE MIHLANDIM BU HAYATTA. NE BİR ADIM ÖTESİ NE BİR ADIM GERİSİ OLDUĞUM YERDE ÖLECEĞİM. KELEBEK MİSALİ ÖMRÜM DÜN YOKTUM YARINDA OLMAYACAĞIM BELKİ BUGÜN İÇİN BİR ŞANSIM OLUR.NEDEN OLMASIN.TAM DA BUGÜN TIRTILMIŞIM GİBİ YAPARIM BELKİ. GÖZLERİMİ AÇIP DÜNYA YA, NE KADAR DA ŞAHANE BİR YERE GELDİM DİYE GEZERİM RENGARENK ÇİÇEK BAHÇELERİNDE. DANS EDERİM BÜTÜN DÜNYA SADECE BENİMMİŞ VE BENDEN BAŞKA KİMSE YOKMUŞ GİBİ. ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNE ALDIRMADAN  KANATLARIMIN GÜZELLİYLE ÖVÜNEREK KIVRILA KIVRILA UÇARIM MAVİLİKLERDE. AMA DUR YİNE Mİ İNSANLAR. EVET BİR İNSAN BENİM ÖMRÜM OLAN BİR GÜNÜ BİLE AĞIZ TADIYLA YAŞAMAMA İZİN VERMEZ VE BİR KAVANOZDA KAPARIM GÖZLERİMİ HAYALLERİMDE RENGARENK ÇİÇEKLERLE.

YİNE Mİ İNSANLAR?

. . .

. . .

. . .

BU BENİM MASALLARA SİTEMİM. GERÇEK HAYATTA MUTLU SON YOKKEN NASIL DA KUSURSUZ YAZILMIŞ MASALLAR.

BU BENİM ANNEMLE BABAMA SİTEMİM. ANLATTIĞINIZ HİÇ BİR HİKAYEDEKİ GİBİ DEĞİLMİŞ İNSANLAR.

BU BENİM KENDİME SİTEMİM. YAPMADIKLARIM, YAPAMADIKLARIM VE YAPMAYA KORKTUKLARIM İÇİN.

. . .

. . .

ŞİMDİ ÇOCUKLUĞUNU Bİ HASTANEDE ACİL KAPISI ÖNÜNDE BIRAKMIŞ VE BÜYÜKLÜK MASKESİ TAKMIŞ, İÇERDEKİ ÇOCUKLA DIŞARDAKİ BÜYÜĞÜN ARASINDAKİ KAVGA DA HEP YARA ALMIŞ BİRİ OLARAK DUR DİYORUM. ÇIKAR ARTIK MASKELERİNİ. O KADAR MASKE ARASINDA KİM KİMDİ UNUTTUK. BIRAK O YARA KANASIN. İÇİNDEKİ ZEHİRİ DIŞARI ATMAZSAN O ZEHİR İÇERDE YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR YA SENİ. YAPMA. SUSTUKLARIN SENİ YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLEMEDEN SEN ONLARI USULCA DÖK. KORKMA HEPİMİZ AYNI AĞACIN ALTINA SIĞINIYORUZ YAĞMURDAN KAÇARKEN. HEPİMİZ DÜŞTÜĞÜMÜZDE ANNE DİYE AĞLIYORUZ VE UNUTMA GERÇEK DOST SEN MUTLU OL DİYE YALAN SÖYLEYEN DEĞİL SENİN YARARIN İÇİN DOĞRUYU KULAĞINA FISILDAYANDIR.

. . .

SAKİN OL HAYAT VE ÇEK ELLERİNİ YAKAMDAN. BEN SENİN AKRANIN DEĞİLİM.

PARÇA PARÇA” ile ilgili 1 görüş

  1. Havva

    Yine çok güzel dokunmuşsun canim bütün hayallerimize ve kırıklıklarına… yazını okurken 5 yasinda hastane önünde annemi bekledigim geldi gözümün onune ve ister istemez yaşardı gözlerim o gün büyümek zorunda kalmıştım ve yine kardeşim 3 yasinda bana kalınca büyüdüm büyüdüm ve kendi hayatımdan feragat ettim kendimi oysaki hicbirimizin yarını yok aslında 5 dakika sonramiz bellimi ömrümüz kelebeginkinden uzun mu gerçekten… dünyaya zaten ağlayarak geliyoruz neden bu kadar üzüntü keder?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın