GÜRÜLTÜ

NE ÇOK SES NE ÇOK GÜRÜLTÜ VAR. BAZEN DÜŞÜNÜYORUM DA BEYNİMİN İÇİNDEKİLERDE VÜCUD BULUP BİRER BİREY OLARAK KARŞIMA OTURSALARDI KEŞKE. BÖYLE KAVGA GÜRÜLTÜ YERİNE MEDENİCE HALLETSEYDİK ALIP VEREMEDİKLERİMİZİ. AH BEYNİMİN İÇİNDEKİ SESLER HİÇ YORULMAK BİLMEZ MİSİNİZ ?

BEN MEDENİYETTEN BAHSEDİYORUM O BANA :

GÖZLER ANLATIR MI HERŞEYİ? HER GÖZ DOĞRU KONUŞUR MU PEKİ? GÖRMEYE ÇALIŞTIM TÜM GÖZLERİ. BAKMAK İSTEDİM TEKER TEKER. DOĞRU MU BÜTÜN YAŞADIKLARIM BİLMEK İSTEDİM. ANLAMAK ZORMUŞ İNSANLARI ANLAYAMADIM. HER KALP ÇARPINTISI DOĞRU DEĞİLMİŞ. YÜREĞİ BİLE KANDIRIRMIŞ İNSANI. TÜM DEĞER VERDİKLERİN KIRARMIŞ SENİ. PARÇA PARÇA OLURMUŞSUN. SONRA ACIYIP TAMİR ETMEK İÇİN GERİ DÖNERLERMİŞ. TAMİR EDEBİLMEK NE MÜMKÜN? DİYOR.

DURUR MU Bİ DİĞERİ :

HER RÜYA KANDIRIRMIŞ SENİ ÖNCE MUTLU EDER SONRA UYANDIRIP MUTSUZ EDERMİŞ. HERKES SANA KARŞIYMIŞ. SENİN ADIMLARIN YANLIŞMIŞ. TÜM DOĞRULAR BAŞKASININ. O KADAR KÜÇÜKMÜŞSÜN Kİ BU HAYATA KARŞI. HAYATI KENDİNDEN ÇIKARSAN ONDALIK ALMAK İÇİN GİDECEK BİR KOMŞUN BİLE YOKMUŞ. (YALNIZLIK)

Bİ DİĞERİ KATILIYOR ARLARINA BU DAHA İYİMSER AMA YÜKSEK SES TONUYLA:

MUTLULUK ÇATKAPI GELİR. SORMAZ SANA SENDE GELME DİYEMEZSİN ZATEN. İHTİYACIN VARDIR YA DA SADECE YAŞAMAK İSTERSİN. SEN DAHA MUTLULUĞU YOLCU ETMEDEN MUTSUZLUK KAPIDADIR, BU KEZ. GELMESİN İSTERSİN AMA SONRA BOYUN EĞER BUYUR EDERSİN. O KADAR MEMNUN KALIR Kİ MİSAFİRPERVERLİĞİNDEN GİTMEK İSTEMEZ. KALIR YERLEŞİR HAYATINA. İSYAN ETMENE GEREK YOK NE SEN MİSAFİRPERVER OLDUĞUN İÇİN KÖTÜSÜN NE DE MUTSUZLUK GELİP YERLEŞTİĞİ HAYATI HEP BERBAT EDİYOR.

BAK YİNE KORO HALİNDE KONUŞUYORLAR VE BİRİ DİĞERİNİ ASLA DİNLEMİYOR. HEPSİ AYRI TELDEN KONUŞUYOR. AMAN TANRIM BU NASIL BİR SES BU NASIL BİR GÜRÜLTÜ. ÖĞRENCİLERİ TENEFFÜS SONRASI YERLERİNE OTURTMAYA ÇALIŞAN ÖĞRETMEN GİBİ HİSSEDİYORUM. LÜTFEN SAKİNCE YERLERİNİZE GEÇİP BENİ DİNLEMEYE HAZIR VAZİYETTE BEKLEYEBİLİR MİSİNİZ ?

DITT DIT DIDIDITT…

TELEFONDA Bİ MESAJ ‘SENİ KİM ÜZDÜ’ İŞTE TAM BU ANDA HERŞEY BİRBİRİNE KARIŞIYOR VE KALP TÜM AĞIRLIĞIYLA GÜRÜLTÜYE DAHİL OLUYOR.

DİKENLERİN BATIYOR. HER YANIM YARA BERE İÇİNDE . BU DİKENLER ÖYLE Bİ MERET Kİ DERİME İŞLEMİŞ. ÇIKMAYI BIRAK DAHA Bİ BATIYOR İÇİNE. YA DERİYİ PARCALAYIP ÇIKARACAĞIM YA DA ONUNLA YAŞAMAYA ALIŞACAĞIM. İŞTE BÖYLESİN İKİ İHTİMAL VAR İKİSİ DE ÇOK CANIMI ACITIYOR.

( KAN DAVALI AKRABALAR GİBİ BENİM GÖZÜMDE KALP VE BEYİN. Bİ ARADA YAŞAMAK ZORUNDA OLUP İKİSİDE AİT OLDUĞU TOPRAKLARDAN KOPAMAYAN AMA BİRBİRLERİNİN PARÇASINI KOPARIP CANINI ACITMAYA ÇALIŞAN İKİ DÜŞMAN . YANİ BUNLARIN AYNI KONUYA DAHİL OLMASI PEK HAYRA ALAMET DEĞİL. BÜYÜK BİR PATLAMA OLACAK GİBİ HİSSEDİYORUM . BAKALIM BU PATLAMADA KAÇ KAYIP VERECEĞİM. )

SINIFIN EN HAYLAZ VE YERİNDE DURAMAYAN ÖĞRENCİSİ KALP İĞNE BATIRILMIŞ GİBİ ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA. SIRALARA SIĞMIYOR. HEMDE NE ÇIĞLIK BÜTÜN GÖZLER BİRDEN ONA DÖNÜYOR VR KALP HİÇBİR GÖZE ALDIRIŞ ETMEDEN SIRASINDA YAYGARAYI BASMAYA DEVAM EDİYOR.

Tüm yaşanmamışları ileriki bir tarihe erteledim, yaşayabilmek için. Ama hiç yaşayamadım. Hep bir yanım eksik kaldı. Gerçekten kelimesini hiç anlamlandıramadım. Yetişmek zorunda olduğum hayat ve mutlu etmek istediğim insanlar vardı. Yaşamak geri planda kaldı hep isyan etti gözyaşı döktü bazen küstü bazen somurttu ama hiç gülmedi bana.

DURUR MU BEYİNDEKİ SESLER YORUMLAR, HAREKETLER TEPİŞMELER. İKİ CEPHE HALİNDEYİZ. HERKES BİRBİRİNE YÜKLENİYOR. BİR SUÇ VAR SANKİ  VE HERKES SUÇLUNUN BİR DİĞERİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR.GİDEREK ARTAN BAĞIRIŞMALAR ÇİLEDEN ÇIKARIYOR ARTIK. TÜM HÜCRELERİM BANA KARŞI. BEDENİM BU KADAR BİRBİRİNİ DİNLEMEYEN ÖĞRENCİNİN SINIFI OLMAYI KALDIRAMIYOR. BU KADAR GÜRÜLTÜLÜ ÖĞRENCİNİN OLDUĞU YERDE O DA İSYAN BAYRAKLARINI ÇEKİYOR. SIRALAR KIRILMIŞ, DUVARLARIN BOYASI DÖKÜLMÜŞ, ÇÖP KOVASI KIRILMIŞ VE BÜTÜN ÇÖPLER  ETRAFA YAYILMIŞ. HER YERDE AYAK İZLERİ VAR. ÖĞRETMENİN SINIFIN KAPISINA ASTIĞI SINIF KURALLARINA KİMSENİN KULAK ASMADIĞI KAPIDAN GİRİNCE ANLAŞILIYOR.

BİR SESSİZLİK OLUYOR. SANIYORSUN Kİ BU SEFER OLDU. BU SEFER HERSEY YOLUNDA. BEYİN MANTIKLI DÜŞÜNMEYE BAŞLADI. KALP DUYGULARINA HAKİM OLMAYI ÖĞRENDİ. ARALARINDAKİ KAN DAVASININ NE KADAR ANLAMSIZ OLDUĞUNU FARK ETTİLER.  O KAPIDA ASILAN KURALLARI UYGULAYINCA HERŞEY TIKIRINDA VE ASLINDA ÖĞRETMEN BU İŞİ ÇOK DA İYİ İDARE EDİYOR.

SONRA BİR SES , ZİL ÇALIYOR VE EVET YENİ BİR GÜRÜLTÜ ESKİSİNDEN DE GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE BAŞLIYOR.

GÜRÜLTÜ” ile ilgili 2 görüş

Bir Cevap Yazın