Forklift Tasarımı

Herkese merhaba bu yazımda forklift tasarımı paylaşacağım. Pratik yapmak isteyenler, teknik ve sanat liselerinde öğrencilere ödev verilebilecek hem de bitirme projelerin de kullanmak isteyenler yazının en altından projeyi indirebilirler.

Özellikle askerden döndükten sonra kendimi bir çok anlamda paslanmış hissederken, kendimi tekrar bir şeyler tasarlama tutkusuyla Solidworksun başında buldum. Fırsat bulursam 2019 versiyonuyla alakalı bir yazı hazırlamayı da düşünüyorum. Bununla birlikte yeni yılla birlikte beklentilerimi de içeren yeni bir yazımı da paylaşacağım.

Herşeyden önce şunu bilmenizde fayda var ben bu maketleri alıp kumpasla teker teker ölçerek çizimini gerçekleştiriyorum. Tasarımın bazı yerlerinde kusurlar bulursanız ya da göz kozmetiğinize uymadığınız yerleri değiştirip benimle de paylaşırsanız mutlu olurum.

Şimdi gelelim neler tasarladığımıza ; proje toplamda 18 parça 1 montaj dosyasından oluşmuştur. Forkliftin motoru telifinden dolayı projeyle paylaşılmayacak olup geri aksamları montajla birlikte çalışır durumdadır. Solidworks 2018 Premium versiyonunda çizilmiştir, alt versiyonlar da “Gelecek Sürüm” uyarısı verecektir. Herhangi bir konu da bilgi ya da yardım isteyenler yazının altında yorum kısmından bana ulaşabilirler. Bir sonra ki yazı da görüşmek üzere.

Projeyi İndir

Bir Cevap Yazın